Siltumizolācija, siltumizolācijas materiāli

Latvija atrodas mērenajā klimata joslā, kas gan nozīmē vien to, ka mums nav jāuztraucas par pārāk karstām vasarām, tomēr tikai retais teiks, ka ziemā var izdzīvot bez kārtīgas siltuma padeves. Tā kā klimatiskie apstākļi un ārā valdošās temperatūras visa gada garumā būtiski ietekmē mūsu dzīves kvalitāti un to, kā izmantojam savas telpas, tad ir svarīgi parūpēties par to siltinājumu, lai maksimāli varētu optimizēt siltumenerģijai patērēto resursu izmantojumu gada aukstajos mēnešos, kā arī padarīt atrašanos Jūsu telpās pēc iespējas patīkamāku.

Katras ēkas un mājas celtniecības procesā liela uzmanība ir jāpievērš tieši siltumizolācijai, jo tā ietekmēs ne tikai telpās esošo cilvēku komforta līmeni, bet arī pašas ēkas ilgmūžību, jo diemžēl nepienācīgi siltinātu ēku telpās drēgnums un mitrums drīz vien nes savas sekas un ēkas nolietošanās procesi norit daudz ātrāk – tieši šī iemesla dēļ katras ēkas celtniecības laikā ir jāizvērtē siltināmo materiālu kvalitāte un kalpošanas specifika.

Ja ēkai tiek piemeklēta pareiza siltumizolācija, tad tas nodrošinās ne tikai ilgu mūžu pašai ēkai un augstu komforta līmeni tiem, kuri šajās telpās uzturas Latvijas ziemas mēnešos, bet arī pasargās no pārkaršanas vasarā, kad mūsdienās temperatūras bieži vien pārsniedz pat +30 °C. Latvijas apstākļos siltinājumam ir jābūt spējīgam kalpot gan +30 °C karstumā, gan -30 °C salā, kas nozīmē, ka ražotājiem īpaša uzmanība ir jāpievērš siltumizolācijas materiālu spējai pareizi darboties dažādās temperatūrās.

Uzņēmums ADM Solutions saviem klientiem piedāvā dažādus siltumizolācijas risinājumus, to starpā tādus kā, piemēram, siltumizolācijas vati un termokartonu, kā arī keramikas papīru un termoizolācijas auklas un lentas. Siltumizolācijas vate būs piemērota tiem, kuri meklē risinājumu siltumizolācijai vietās, kurās valda augsta temperatūra, piemēram, pie dažāda veida krāsnīm, kur temperatūra pārsniedz 1000 grādus.

Uzņēmumā ADM Solutions pārdotā siltumizolācijas vate ir pieejama dažāda izmēra baltas krāsas ruļļos, kuru darba temperatūra ir līdz 1350 °C. Termokartons ir siltumizolācijas materiāls, kas ir veidots no alumīnija oksīda un nesatur azbestu, kas ir kaitīgs veselībai. Arī šie siltumizolācijas materiāli klientiem tiek piedāvāti dažādos izmēros, un to darba temperatūra ir līdz 1300 °C. Viens no visefektīvākajiem siltumizolācijas nodrošinātājiem ir keramikas papīrs, kas ir materiāls no keramikas šķiedrām; tas izceļas ar savu spēju tikt izmantotam dažādos gadījumos, kad ir nepieciešams siltināt kādu nestandarta formu, kā arī tā darba temperatūra ir nedaudz augstāka kā abiem iepriekš minētajiem siltumizolācijas materiāliem – ap 1400 °C.

Vēl uzņēmums ADM Solutions iegādei piedāvā keramikas auklas, stikla šķiedras auklas, kā arī stikla šķiedras lentas, kuras savā starpā atšķiras ar to ražošanā izmantoto materiālu, kā arī praktisko izmantojumu, jo katrs no minētajiem produktiem ir labāk piemērots citam mērķim, tomēr par vienu varam būt droši – veikalā atradīsies siltumizolācijas materiāli jebkurām siltumizolācijas vajadzībām!