Grafīta loksnes

Grafīta loksnes ar metāla armējumu ir domātas tehnisko blīvējumu veidošanai, kuri ir pielietojami galvenokārt enerģētikā un rūpnieciskās iekārtās. Materiāls apvieno sevī labākās grafīta un metāla īpašības, pateicoties kuriem ir elastīgs ar metāla izturību.
Armētas grafīta loksnes izgatavotas no augstas kvalitātes grafīta un perforētām vai gluda nerūsējoša tērauda vai alumīnija ielikņiem. Pastāv arī daudzslāņu loksnes ar grafītu, PTFE, oglekļa un stiklašķedras kompozītiem. Tie ir domāti lai paaugstinātu izturību, kā arī pasargātu no korozījas.
Grafīta blīvējumi ir mūsdienu ekonomisks risinājums. Tiem ir vairākas priekšrocības – augsta ķīmiskā izturība, nodilumizturība, plašs darba temperatūras diapazons. Pie tam, grafīta blīvējumi ir nekaitīgi veselībai un apkārtējai videi, jo sastāvā nav bīstamo ķīmisko savienojumu. Grafīts kalpo ilgāk, salīdzinājumā ar blīvējumiem no sintētiskām šķiedrām.
Darba temperatūras diapazons ir plašs, bet ūdens tvaika vidē ir ierobežota – līdz 550C, un oksidējošā vidē – līdz 450C. Ķīmiskā izturība ir 0-14pH, gadijumā ja ir izmantotas blīves ar nērūsējošo tēraudu.

Grafīta loksnes, īpašības:

  • Standarta lokšņu izmēri: 1x1m un 1,5x1,5m

  • Standarta biezums: 0,4; 0,5; 0,8; 1,0; 1,5; 2,0; 3,0; 4,0; 5,0 mm

  • Darba temperatūra: no -200 līdz +2500C, atkarībā no izmantota grafīta kompozītiem un armējuma

  • Darba spiediens: 200 bar