Tekstila kompensatori

Auduma kompensatori ir paredzēti, lai kompensētu cauruļvada kustības (izplešanos, kontrakcijas) ar zemu spiedienu rūpniecības uzņēmumu un saimniecību gāzes, putekļu un gaisa cauruļvados.

Arī šāda veida kompensatori nodrošina vibrācijas slāpēšanu, atvieglo konstrukciju montāžu, pagarina iekārtas ekspluatācijas laiku. Visi kompensatori ir sadalīti vairākos veidos, atkarībā no uzstādīšanas vietas un apstākļiem.

Šāda veida kompensatori sastāv no vairākiem materiālu slāņiem, kas ilgstoši var izturēt ķīmiski bīstamu vielu iedarbību un nemainīt to īpašības. Galvenais materiāls, ko izmanto šāda veida kompensatoru ražošanai, ir fluoroplastiskais materiāls. PTFE pašlaik ir viens no ķīmiski izturīgākajiem materiāliem. Darbavietām ar augstu abrazivitāti tiek izmantoti materiāli, tostarp fluorelastomēri. Šie fluorelastomēri ir pastiprināti ar aramīdu vai nerūsējošā tērauda sietu.
Šāda veida auduma kompensatori tiek izmantoti gāzu noņemšanas sistēmās, kā arī gāzu attīrīšanas sistēmās. Tie var būt elastīgi ieliktņi tagu izsmidzināšanas mašīnām un mehānismiem, gāzes vadu sistēmām un gāzes plūsmas noņemšanas sistēmām.

Galvenie šāda veida kompensatoru stiprās īpašības ir pretestība skābēm un sārmiem ķīmiskajā līmenī, stingrība ir tuvu minimālajam, kompensācija jebkurā virzienā. Var viegli izmantot mitrā vidē, pateicoties to labajai ūdens izturībai. Darba temperatūra var sasniegt pat līdz +1200C.

tekstila_kompensatori